Najlepsze tabletki na chrapanie – które wybrać?

Chrapanie to z pozoru niewinna przypadłość, traktowana zwykle jako tylko i wyłącznie akustyczny defekt. Społeczeństwo jest nieświadome konsekwencji, jakie może nieść za sobą chrapanie.

Według statystyk, chrapanie to bolączka 45% Polaków. Niewiele spośród tych osób stara się pozbyć tego defektu i pozwolić swojemu organizmowi na pełną regenerację. Wszak, chrapanie w wielu przypadkach jest przyczyną niewyspania i bezustannie towarzyszącego uczucia senności.

Chrapanie – konsekwencje zdrowotne

Poza charakterystycznymi dźwiękami wydawanymi podczas snu, osoby chrapiące narażone są również na rozwój bezdechu sennego (ang. Steep apnea syndrom). Ta przypadłość może skutkować niedotlenieniem tkanek, niewyspaniem oraz przewlekłym zmęczeniem. Według lekarzy, obturacyjny bezdech senny powoduje nadciśnienie tętnicze oraz może doprowadzić do zawału serca i udaru mózgu.

Chrapanie – co przyczynia się do powstawania tego zjawiska?

Chrapanie to dolegliwość, którą kształtuje wiele czynników. Może być wynikiem zarówno złego trybu życia, jak zaburzeń drożności kanałów oddechowych wywoływanych przez nieprawidłową budowę (obrzęki, skrzywienia itd.). Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny chrapania:

• Skrzywienie przegrody nosowej
• Polipy jam nosa –
• Obrzęk tkanek (reakcja alergiczna)
• Przerost migdałów (gardłowych, podniebnych)
• Wydłużenie podniebienia miękkiego i języczka
• Spożywanie alkoholu bezpośrednio przed snem
• Palenie papierosów
• Otyłość
• Brak komfortu podczas snu

Chrapanie – jak pozbyć się tej dolegliwości?

Sposobów leczenia chrapania jest tyle, ile przyczyn występowania. Praktycznie każdy czynnik kształtujący tę chorobę można skutecznie wyeliminować. Zazwyczaj stosuje się leczenie chrapania przy wykorzystaniu specjalnych masek i aparatów umożliwiających przepływ powietrza przy większym ciśnieniu. W zaawansowanych przypadkach stosuje się rozmaite zabiegi, których celem jest korekta nieprawidłowości w budowie (m.in: snoreplastyka, septoplastyka).

Podczas leczenia chrapania, laryngolodzy zalecają również zmianę trybu życia na zdrowszy, tj.: poprawę nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej, rezygnację z używek oraz poprawienie komfortu snu (wygodny materac, poduszka oraz odpowiednio przygotowana sypialnia).

Coraz powszechniejszą formą leczenia staje się również suplementacja rozmaitych środków. Tabletki na chrapanie mają na zadaniu udrożnić kanały oddechowe i wyeliminować problem chrapania.

Najlepsze tabletki na chrapanie – które wybrać?

Na rynku suplementów znaleźć można co najmniej kilka preparatów, które rzekomo wspomagają proces leczenia chrapania. Dlaczego „rzekomo”? Otóż, zdecydowana większość tego typu preparatów najzwyczajniej w świecie nie jest skuteczna.

Na wyróżnienie z całą pewnością zasługują tabletki na chrapanie Snoran Plus – produkt, dostępny na całym świecie (strona producenta w kilku wersjach językowych). To absolutny hit jeśli chodzi o walkę z chrapaniem.

Ten suplement spośród innych wyróżnia się przede wszystkim w pełni naturalnym składem, który nie tylko gwarantuje efektywność na najwyższym poziomie, ale także jest w pełni bezpieczny, tj. nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

W jaki sposób działa Snoran Plus?

Snoran Plus to produkt w formie kapsułek do połknięcia. Stosuje się go dwa razy dziennie (30 minut przed posiłkiem).

Innowacyjna formuła i skład eliminują przyczynę chrapania. Snoran Plus wpływa między innymi na:

– redukcję stanów zapalnych
– usunięcie przekrwień śluzówki
– usunięcie obrzęków w kanałach oddechowych
– usprawnienie oddychania

Jaki skład ma Snoran Plus?

Snoran Plus to preparat oparty na naturalnych ekstraktach roślinnych z liści mięty pieprzowej, liści melisy lekarskiej, korzenia prawoślazu lekarskiego, liści eukaliptusa gałkowatego, korzenia gorzknika kanadyjskiego oraz sproszkowanego ziela tymianku.

Snoran Plus – czy warto?

Co do tego, czy warto kupić Snoran Plus nie ma żadnych wątpliwości. Przeprowadzone badania potwierdzają skuteczność tego preparatu. Źródła:

http://www.foundhealth.com/aromatherapy-therapy/overview
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ptr.1360/abstract

Snoran Plus kosztuje 159 złotych (zapas na jeden miesiąc), kupić można go bezpośrednio poprzez stronę producenta (www.snoranplus.pl). Zalecamy realizację zakupów właśnie w tym miejscu. Wówczas otrzymamy 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia ze skuteczności tego środka.